Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Zabezpieczone części samochodowe o wartości około 30 tys. zł

Data publikacji 09.10.2018

Lubelscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli podzespoły samochodowe z usuniętymi oznaczeniami o wartości około 30 tys. zł. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli na teren dwóch posesji na terenie gm. Kock. Działania prowadzone były w ramach Planu Międzynarodowego Jonit Action Day „MOBILE”. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej weszli na teren dwóch posesji w gm. Kock. Działania ich wiązały się z realizacją Planu Międzynarodowego Jonit Action Day „MOBILE” w ramach operacji Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.

Na miejscu w trakcie prowadzonych czynności ujawnili i zabezpieczyli podzespoły samochodowe w tym m.in.: silniki z osprzętem, skrzynie biegów oraz elementy elektroniki do aut japońskich. Jak ustalili funkcjonariusze części te miały usunięte oznaczenia identyfikacyjne. Wartość zabezpieczonego do dalszych badań mienia szacowana jest na kwotę około 30 tys. zł.

Do sprawy został przesłuchany 43-letni właściciel tych posesji. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Kodeks karny za fałszowanie znaków identyfikacyjnych przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony