Pierwszy bieg im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”

Data publikacji 09.10.2018

Dziś ponad 40 policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych garnizonu świętokrzyskiego wzięło udział w „Biegu im. mjr. Jana Piwnika Ponurego”, który odbył się na leśnym terenie w okolicach polany „Wykus”. O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach uczestnicy rywalizowali na dystansie mierzącym nieco ponad 11 kilometrów.

Sportowe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów wojewódzkiego świętokrzyskiego. „Bieg im. mjr. Jana Piwnika Ponurego” nieprzypadkowo został zorganizowany przez funkcjonariuszy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w okolicach polany „Wykus”.

Jest ona położona w Lasach Siekierzyńskich w Puszczy Jodłowej u stóp Gór Świętokrzyskich. To tutaj corocznie odbywają się uroczystości upamiętniające walki świętokrzyskich partyzantów oraz bohaterstwo i ofiarę żołnierzy Armii Krajowej. W ich trakcie Honorową Policyjną Odznaką Zasługi im. „Ponurego” wyróżniani są funkcjonariusze, którzy wykazali się nieprzeciętną odwagą, brali czynny udział w ratowaniu ludzkiego życia lub działali ze szczególnym poświęceniem stojąc w obronie prawa, życia i mienia.

W tym właśnie miejscu, po zapoznaniu się z trasą oraz rozgrzewce 39 policjantów oraz 3 pracowników cywilnych rozpoczęło rywalizacje w nieco ponad 11 kilometrowym przełajowym biegu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Wśród uczestników sportowej imprezy znalazł się m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach mł. insp. Piotr Kania.

Trasa była dość wymagająca z piachem, kamieniami oraz kilkoma sporymi wzniesieniami.

Już po 44 minutach pierwsi zawodnicy zaczęli dobiegać do mety, która usytuowana została w pobliskim Michniowie. A tuż po tym jak pozostali uczestnicy do niej dotarli, zostali wyłonieni zwycięzcy.

Wśród mężczyzn najszybszym biegaczem okazał się sierż. szt. Michał Kołomański z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach z czasem 44.29. Na drugim miejscu uplasował się st. sierż. Norbert Łojek z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., natomiast na ostatnim miejscu podium stanął sierż. szt. Kamil Czarnecki.

W klasyfikacji kobiet na podium stanęły panie z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Pierwsze miejsce zajęła st. post. Wioletta Jaśkowska z czasem 50,06, na drugim miejscu znalazła Monika Gruszczyńska pracownik cywilny, a trzecie miejsce zajęła mł. asp. Katarzyna Wójcik.

Zwycięzcom osobiści pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek oraz Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach mł. insp. Anna Adamczyk- Kita. Nagrody zwycięzcom wręczył nadkom. Jerzy Kaniewski Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów wojewódzkiego świętokrzyskiego, który objął nad tym wydarzeniem honorowy patronat.