Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu do 3 lat więzienia

Data publikacji 10.10.2018

Przywłaszczył kilkadziesiąt tysięcy złotych leżące na ulicy, a następnie ukrył je w zamrażarce. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w pod koniec września. Dwóch nastolatków jechało rowerami ulicą Traugutta w Sochaczewie, gdy nagle jeden z nich najechał kołem na paczkę po chipsach. Ze środka wysunęły się pieniądze, więc chłopcy zatrzymali się i zaczęli przyglądać niecodziennemu znalezisku. Chwilę później zatrzymało się koło nich auto, z którego wysiadł nieznany im mężczyzna i poprosił o oddanie pieniędzy, a także, by nie informowali o tym fakcie Policji. Świadkiem tego zdarzenia była kobieta, która zapamiętała numery rejestracyjne odjeżdżającego pojazdu.

Policjanci szybko ustalili właściciela auta. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się, że jest posiadaniu pieniędzy, lecz mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli gotówkę, którą 34-latek ukrył w zamrażarce. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kilka dni później do sochaczewskiej komendy zgłosił się 82-letni mieszkaniec Sochaczewa. Zgłosił policjantom, że stracił oszczędności życia, wyjaśnił okoliczności, w jakich do tego doszło oraz podał konkretną sumę, która była schowana w paczce po chipsach. Policjanci zwrócili mu pieniądze.

34-letni sochaczewianin odpowie teraz przed sądem. Został mu ogłoszony zarzut przywłaszczenia pieniędzy na szkodę 82-latka. Mężczyzna przyznał się do zabrania gotówki. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony