Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

80-latka leżała na jezdni. Kobiecie pomogli policjanci

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie patrolu Nowego Miasteczka zauważyli kobietę, która leżała przy przejściu dla pieszych. Poszkodowana przewróciła się i nie miała siły się podnieść. Policjanci szybko i skutecznie udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali Panią załodze karetki pogotowia. Na szczęście życiu 80-latki już nic nie zagraża.

W środę, 10 października ok. godz. 11.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli podczas patrolu dynamicznego drogi W-333 w miejscowości Nowe Miasteczko przy przejściu dla pieszych zobaczyli starszą kobietę, która próbowała się podnieść. Poszkodowana miała spuchniętą kostkę i nie mogła wstać o własnych siłach. Policjanci niezwłocznie się zatrzymali, aby udzielić kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że mieszkanka Nowego Miasteczka jadąc rowerem, straciła równowagę i upadła na ziemię. Policjanci założyli poszkodowanej opaskę elastyczną oraz usztywnili jej nogę za pomocą specjalnej szyny. Funkcjonariusze na miejsce wezwali zespół pogotowania ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala.

Nowosolscy policjanci kolejny raz pomogli osobie, która potrzebowała pomocy. To wszystko było możliwe dzięki dynamicznym działaniom policjantów i świetnej koordynacji służb. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie – 80-latka uzyskała fachową pomoc medyczną, a jej życiu już nic nie zagraża.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli


 

Powrót na górę strony
Polska Policja