Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zrzucił kontrolera na tory

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z żoliborskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który odpowie za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodzenie terminala. 36– latek pod koniec lipca zrzucił kontrolera biletów z krawędzi peronu na tory, po których porusza się kolejka metra. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca żoliborscy policjanci zostali poinformowani, że na jednej ze stacji metra na terenie Żoliborza, pomiędzy kontrolerem biletów, a jednym z pasażerów, który nie miał biletu, doszło do ostrej wymiany zdań. Pasażer w pewnym momencie zrzucił kontrolera z krawędzi peronu na tory, po których porusza się kolejka metra.

Na ratunek pokrzywdzonemu ruszyli pasażerowie i drugi kontroler. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale pokrzywdzony z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z żoliborskiego komisariatu. Ich praca operacyjna przyniosła oczekiwane rezultaty. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który zrzucił kontrolera na tory.

36-latek już usłyszał zarzuty za  narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia terminala o wartości prawie 5000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

Powrót na górę strony