Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie płaciła za pobyty w hotelach, sprzedawała nieistniejące bilety na koncerty

Data publikacji 11.10.2018

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia kobieta, która oszukała sześciu hotelarzy nie płacąc za noclegi. Po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku nocy w pokoju hotelowym niepostrzeżenie znikała. Ponadto zatrzymana przez policjantów 26-latka oferował na aukcjach internetowych bilety na koncerty, których pokrzywdzeni pomimo wpłacenia pieniędzy na wskazane konto nigdy nie otrzymali. Kobieta usłyszała osiem zarzutów dotyczących oszustwa. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w gdańskim Śródmieściu pracowali nad sprawą oszustw, do których dochodziło w hotelach i apartamentach na terenie miasta. Nieuczciwym klientem, który wyłudził usługę hotelową w sześciu hotelach i apartamentach powodując straty na blisko 6 tysięcy złotych, okazała się pochodząca z Mławy 26-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Kobieta po zakwaterowaniu i spędzeniu kilku dni w danym miejscu niepostrzeżenie wychodziła z hotelu nie płacąc rachunków. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili również, że 26-lataka oferował na aukcjach internetowych bilety na koncerty światowych gwiazd muzyki, których pokrzywdzeni pomimo wpłacenia pieniędzy na wskazane konto nigdy nie otrzymali.

W miniony wtorek policjanci ze Śródmieścia na podstawie zebranych informacji wytypowali mieszkanie, w którym przebywała poszukiwana przez nich 26-latka. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona przez policjantów do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wczoraj, 10.10.br., na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator ogłosił jej w sumie osiem zarzutów oszustwa.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja