Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie techników kryminalistyki

Data publikacji 11.10.2018

Technicy kryminalistyki z jednostek miejskich i powiatowych naszego województwa szkolą się z zakresu „Oględzin miejsca wypadku drogowego”, a także „Oględzin miejsca pożaru”. W warsztatach biorą też udział strażacy, którzy na miejscu wypadku ratują poszkodowanych i gaszą ogień. Oprócz zajęć praktycznych na miejscu zdarzenia zaplanowano także dwa dni warsztatów fotograficznych.

Wczoraj (10.10.18) Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Bydgoszczy zorganizowało na byłej strzelnicy garnizonowej w Białych Błotach IV, ostatnią w tym roku, edycję szkolenia przeznaczonego dla techników kryminalistyki o tematyce „Oględziny miejsca wypadku drogowego”, „Oględziny miejsca pożaru” – zajęcia praktyczne.

W trakcie szkolenia zasymulowano miejsce wypadku drogowego, na którym technicy kryminalistyki, w obecności biegłego z tego zakresu badań, dokonywali oględzin. Kolejnym etapem szkolenia było przeprowadzenie czynności na miejscu przestępczego dokonania spalenia pojazdu.

W tej kategorii zdarzenia szczegółowo omówiono również zagadnienia związane ze spaleniem pojazdu oraz poświęcono uwagę innym zjawiskom towarzyszącym rozprzestrzenianiu się ognia.

W powyższych szkoleniach organizowanych przez LK KWP w Bydgoszczy uczestniczą także strażacy, którzy, po etapie przeznaczonym dla techników kryminalistyki, wykonują czynności związane z akcją ratowniczą  uczestników wypadku drogowego oraz gaszeniu ognia.

Na kolejne dwa dni szkolenia (11-12.10.18) zaplanowano warsztaty fotograficzne.

Powrót na górę strony