Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 12.10.2018

Myśleniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który we wtorek (9.10.br.)  nad ranem podpalił poddasze domu w Tokarni. W tym czasie w budynku przebywali jego mieszkańcy.  Wczoraj 43-latek usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło we wtorek wczesnym rankiem. 43-letni mężczyzna, który za zgodą właścicieli zamieszkiwał poddasze, rozlał łatwopalną substancję, a później ją podpalił. Następnie opuścił zajmowane przez siebie pomieszczenia.

Poddasze miało drewnianą konstrukcję, dlatego ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i nawet pomimo błyskawicznej akcji strażaków dom niemal całkowicie spłonął. W momencie kiedy doszło do pożaru na parterze domu znajdowały się cztery osoby. Na szczęście jeden z domowników w porę zauważył płomienie, dzięki czemu żadna z osób przebywających w budynku nie odniosła obrażeń.

Na miejscu pożaru oprócz strażaków pracowali również myśleniccy policjanci. Podjęte na miejscu czynności oraz pomoc świadków zdarzenia doprowadziły do natychmiastowego zatrzymania sprawcy podpalenia. Ze wstępnego śledztwa wynika, że mężczyzna podpalił dom z premedytacją. Sprawca przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa domowników. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony