Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełm: Poszukiwany ENA odnalazł się w poszukiwanym samochodzie

Data publikacji 12.10.2018

Nietypowo zakończyło się odnalezienie samochodu marki Daewoo Lanos, którego przywłaszczenie zgłosił wczoraj mieszkaniec Chełma. Jeden z trzech mężczyzn, którzy nim jechali, okazał się poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze Wielkiej Brytanii. Jak się okazało samochód ten był też wcześniej zatankowany paliwem, za które kierowca nie uiścił zapłaty. Policjanci zatrzymali osoby do wyjaśnienia sprawy. Poszukiwany 38-letni chełmianin jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.

   Wczoraj rano dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu samochodu marki Daewoo Lanos. Pokrzywdzony mieszkaniec Chełma oszacował wartość strat na kwotę ponad tysiąca złotych. Z jego relacji wynikało, że powierzył samochód znajomemu, który nie oddał mu tego pojazdu. Wieczorem policyjny patrol zauważył poszukiwany samochód na obrzeżach Chełma i zatrzymał go do kontroli.  Podróżowało nim trzech mężczyzn.

  Policjanci ustalili, że jeden z pasażerów 38-letni mieszkaniec Chełma jest poszukiwany przez władze Wielkiej Brytanii Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak się okazało samochód ten był też półtorej godziny wcześniej tankowany na jednej ze stacji paliw w Chełmie, a jego kierowca nie zapłacił za paliwo. Policjanci zatrzymali te osoby do wyjaśnienia okoliczności sprawy. Znaleziony samochód został już przekazany właścicielowi. Poszukiwany 38-latek jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.
E.C.

Powrót na górę strony