Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel USA zatrzymany za kradzież samochodów w Polsce i we Włoszech

Data publikacji 15.10.2018

Policjanci z wydziału samochodowego KRP Warszawa VII zatrzymali mężczyznę, o którym od kilku miesięcy wiedzieli, że jest podejrzany o kradzież z włamaniem land rovera. Obywatel Stanów Zjednoczonych często podróżował i jego zatrzymanie nie było najłatwiejsze. Kiedy 27-letni Daniel W. wpadł w ręce funkcjonariuszy okazało się, że przyjechał do Polski tym razem z Włoch i to skradzionym tam peugeotem. Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody, a mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z południowopraskiej samochodówki od kilku miesięcy pracowali przy sprawie kradzieży z włamaniem land rovera. Bardzo szybko ustalili kim jest prawdopodobny sprawca tego przestępstwa. Był to obywatel Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna często wyjeżdżał za granicę, trudno było go zatrzymać.

Funkcjonariusze przez cały czas prowadzili działania operacyjne i na bieżąco weryfikowali informacje na temat 27-latka. Kilka dni temu okazało się, że mężczyzna wrócił do kraju, tym razem przyjechał z Włoch. Policjanci ustalili również, że porusza się skradzionym we Włoszech peugeotem. Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło wieczorem w jednym z hoteli, w którym się zatrzymał.

Stróże prawa odzyskali w całości dwa skradzione samochody, których łączna wartość wyniosła 250 tysięcy złotych. 27-letni Daniel W. na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

jw/mb

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony