Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważali obcokrajowca i ukradli mu auto – zostali zatrzymani

Data publikacji 15.10.2018

Mundurowi z Opola i Krakowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o znieważenie obcokrajowca i kradzież jego samochodu. 22 i 27-latek zostali zatrzymani na terenie naszego miasta i odpowiedzą za znieważenie taksówkarza na tle narodowościowym. Natomiast 32-latek, wraz ze skradzionym pojazdem, wpadł na jednym z parkingów w Krakowie. Odpowie on za kradzież samochodu. Wszyscy trzej muszą liczyć się z karą do 5 lat więzienia.

4 października, tuż po północy jeden z opolskich taksówkarzy powiadomił dyżurnego Policji o tym, że został zaatakowany przez trzech agresywnych mężczyzn. Oświadczył, że wykonywał z nimi kurs, gdy ci zaczęli mu ubliżać. Byli coraz bardziej agresywni i dlatego musiał uciec z taksówki. Do zgłaszającego natychmiast przyjechał policyjny patrol.

Na miejscu policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Trzech młodych mężczyzn zamówiło kurs taksówką. Kiedy zorientowali się, że kierowca jest obcokrajowcem, mieli znieważyć go wulgarnymi słowami i gestami. 21-letni taksówkarz wystraszył się agresywnych napastników, wybiegł z samochodu i wezwał Policję. Wówczas jeden z mężczyzn pozostał w pojeździe, przesiadł się za kierownicę i odjechał. W samochodzie znajdował się dowód rejestracyjny pojazdu, kasa fiskalna, terminal płatniczy oraz telefon należący do pokrzywdzonego.

Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzanie pobliskich ulic. Już po kilkunastu minutach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli znieważyć obcokrajowca. Zarówno 22-latek jak i jego o 5 lat starszy kolega byli nietrzeźwi. Kryminalni ustalili tożsamość 32-latka, który odjechał taksówką oraz prawdopodobny kierunek, w który mógł on odjechać. Natychmiast rozesłali komunikaty do jednostek na terenie całego kraju.

Dzięki czujności krakowskich policjantów, już po trzech godzinach od zgłoszenia, samochód wart blisko 50 000 złotych został namierzony na jednym z parkingów w Krakowie. Tam też został zatrzymany 32-latek z Opola.

Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnych aresztów. Dwóch z nich usłyszało zarzut znieważenia na tle narodowościowym, a trzeci odpowie za kradzież samochodu. Teraz każdemu z nich grozi do 5 lat więzienia.

  • Znieważali obcokrajowca i ukradli mu auto – zostali zatrzymani
  • Znieważali obcokrajowca i ukradli mu auto – zostali zatrzymani
  • Znieważali obcokrajowca i ukradli mu auto – zostali zatrzymani

Nagranie audio Wypowiedź - st. sierż. Przemysław Kędzior, zespół prasowy KWP w Opolu - Znieważali obcokrajowca i ukradli mu auto – zostali zatrzymani

Pobierz plik Wypowiedź - st. sierż. Przemysław Kędzior, zespół prasowy KWP w Opolu - Znieważali obcokrajowca i ukradli mu auto – zostali zatrzymani (format mp3 - rozmiar 1.62 MB)

Film Podejrzani o znieważenie na tle narodowościowym

Pobierz plik Podejrzani o znieważenie na tle narodowościowym (format mp4 - rozmiar 5.62 MB)

Powrót na górę strony