Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konopie indyjskie uprawiali na poddaszu

Data publikacji 19.04.2006

Policjanci zatrzymali rodzinny duet, który na poddaszu swojego domu zorganizował uprawę konopi indyjskich. Wczoraj popołudniem funkcjonariusze przeszukali dom jednorodzinny na osiedlu Bugaj w Pabianicach. Na poddaszu w specjalnie przygotowanych warunkach sprzyjających wegetacji rosło ponad 90 metrowych krzaków tej odurzającej rośliny.

Oba pomieszczenia o łącznej powierzchni około 30 m2 były zaciemnione, zamontowano w nich wentylatory i lampy oraz system nawadniania. Jak się okazało energię elektryczne pobierano nielegalnie z pominięciem liczników za co dodatkowo odpowiedzą zatrzymane osoby. Policjanci ujawnili także ukryte w różnych częściach domu łącznie 800 gramów suszu. Reklamówki i hurtowe dilerki z marihuaną schowano w szafkach i lodówce.

Na poczet grożących kar zabezpieczono samochód wartości 25 tys. złotych. Dzisiaj zarówno 62-letni kobieta jak i jej 35-letni syn będą mieli przedstawione zarzuty. Za uprawę konopi, posiadanie narkotyków oraz kradzież energii elektrycznej grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Do tej pory nie byli notowani.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku na terenie woj. łódzkiego policjanci wszczęli 213 spraw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ( 18% więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym), zarzuty przedstawiono 416 podejrzanym. Wśród zatrzymanych było ponad 100 nieletnich.

Powrót na górę strony