Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Oddawali krew dla ratowania zdrowia i życia 10-letniego Michała

Data publikacji 15.10.2018

Policjanci i pracownicy cywilni lubelskiego garnizonu Policji licznie stawili się dziś pod budynkiem KWP w Lublinie, by oddać krew dla ratowania zdrowia i życia 10-letniego Michała. Syn naszej policjantki cierpi na aplazję szpiku kostnego i żyje dzięki częstym transfuzjom krwi. Na apel o pomoc dla chorego chłopca odpowiedzieli też funkcjonariusze innych służb mundurowych. Uczestnicy zbiórki mieli również możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Dzisiejsza zbiórka została zorganizowana dla ratowania zdrowia i życia 10-letniego Michała. Chłopiec jest synem naszej koleżanki, policjantki z Wydziału Kryminalnego KMP w Białej Podlaskiej, która niedawno usłyszała straszna diagnozę dotyczącą choroby jej synka. Okazało się, że Michał cierpi na aplazję szpiku kostnego. Oznacza to, że jego szpik zupełnie przestał działać. Aby żyć, Michał musi przejść przeszczep szpiku kostnego.  Rozpoczął się wyścig z czasem i  poszukiwanie dawcy.

Życie 10-latka uzależnione jest od transfuzji krwi, które chłopiec dzielnie przechodzi co drugi dzień. Michał i jego rodzina jednak nie poddają się i cały czas walczą o jego zdrowie i życie.

Ponieważ wiadomo, że tej krwi Michał potrzebuje sporo, z pomocą przyszli policjanci z lubelskiego garnizonu, którzy organizują akcję honorowego krwiodawstwa.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.81 MB)

 


Jedna z nich odbywa się dziś od rana przez budynkiem KWP w Lublinie. Policjanci i pracownicy cywilni KWP i KMP w Lublinie licznie odpowiedzieli na apel o wsparcie i stawili się dziś przed ambulansem Regionalnego Centrum Krwiodawstwie i Krwiolecznictwa w Lublinie. Krew dla chorego Michała oddawali także funkcjonariusze innych służb mundurowych z naszego województwa.

 

 

Podczas dzisiejszej akcji krew oddało kilkadziesiąt osób. W ramach zbiórki,  jej uczestnicy mogli też zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzył dziś Michałowi Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, który wraz ze swoim zastępcą także oddał swoją krew, by wspomóc chorego 10-latka.

Podobne zbiórki organizowane są przez koleżanki i kolegów z KMP w Białej Podlaskiej. Akcje przeprowadzone będą w dniach 23 i 25 października pod budynkiem bialskiej komendy.

AK

 
Powrót na górę strony