Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miały swoje życiowe pasje i plany, niestety śmierć nie pozwoliła im się zrealizować

Data publikacji 16.10.2018

To było kolejne słoneczne październikowe popołudnie na Mazowszu, nikt się nie spodziewał, że wczoraj dojdzie do tylu tragedii. Śmierć nie wybiera. Zabiera ze sobą wszystkich, których napotka na drodze.

To było kolejne słoneczne październikowe popołudnie na Mazowszu, nikt się nie spodziewał, że wczoraj dojdzie do tylu tragedii. Śmierć nie wybiera. Zabiera ze sobą wszystkich, których napotka na drodze.

Kilka minut po godzinie 17.00, na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły trzy młode kobiety. Na razie nie są znane dokładne okoliczności tej tragedii. Wstępnie ustalono, że 20-latka siedząca za kierownicą toyoty na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzyła w drzewo. W samochodzie oprócz kierującej były jeszcze dwie koleżanki. Niestety, wszystkie kobiety zginęły. Miały dopiero po 20 lat. Zaczęły pracę i studia. Miały też najbliższe im osoby, rodziny, przyjaciół i znajomych.

Na Mazowszu wczoraj doszło jeszcze do kilku tragicznych zdarzeń:

  • Powiat garwoliński, godzina 14.30, kobieta lat 64 kierująca mercedesem zderzyła się z ciężarową scanią. Zginęła na miejscu.
  • Powiat siedlecki, dziewczynka lat 13, wysiadła z busa i następnie zza tego pojazdu weszła na jezdnie wprost pod nadjeżdżający samochód. Poniosła śmierć na miejscu.
  • Powiat łosicki, 19-letni kierujący poza obszarem zabudowanym potracił idącego po jezdni mężczyznę, który nie posiadał elementów odblaskowych. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.
  • Powiat siedlecki, kierujący ciągnikiem rolniczym przejechał po mężczyźnie leżącym na ulicy. Mężczyzna lat 65 poniósł śmierć na miejsc.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

W związku z tym apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości i rozważną jazdę. Do pieszych i rowerzystów zwracamy się z prośbą o używanie kamizelek i elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.

Chrońmy swoje życie i swoich najbliższych - bo mamy je tylko jedno.

(KWP w Radomiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.52 MB)

Powrót na górę strony