Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Zaatakował policjanta gazem podczas zabezpieczenia Marszu Równości

Data publikacji 16.10.2018

Zarzuty czynnej napaści na policjanta usłyszał dziś 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas zabezpieczenia Marszu Równości zaatakował policjanta ruchu drogowego używając gazu pieprzowego. Wczoraj został zatrzymany a dziś usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

   

    Do zdarzenia doszło 13 października na skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z ul. Bajkowskiego podczas zabezpieczenia marszu równości. Policjant ruchu drogowego  pilnował, aby samochody w tym czasie nie wjeżdżały na skrzyżowanie.

    W pewnym momencie jeden z uczestników nielegalnego zbiegowiska zaatakował policjanta. Użył gazu pieprzowego, kierując go w twarz funkcjonariusza. Zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamery. Po publikacjach w mediach sprawca sam zgłosił się do komisariatu. Okazał się nim  34-letni mieszkaniec Lublina. Dotychczas nie był karany. Został zatrzymany i dziś usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś policjanci doprowadzili 34-latka do prokuratury natomiast  jutro trafi do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

AF.

Powrót na górę strony