Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez policjantów za 14 włamań do kościołów na terenie kraju

Data publikacji 17.10.2018

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o włamania i kradzieże z kościołów na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyznę. Podejrzany, który włamywał się do skarbonek kościelnych, usłyszał już zarzuty 14 włamań, w wyniku których jego łupem padły pieniądze w łącznej kwocie 6040 złotych. Zatrzymany przez trzebnickich policjantów mężczyzna to 40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań do obiektów sakralnych i znajdujących się w nich skarbonek z datkami od wiernych. Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Sprawca włamał się łącznie do 14 kościołów znajdujących się we Wrocławiu, Trzebnicy, Brzegu, Jelczu Laskowicach, Oławie, Bierutowie oraz Ligotce Małej.

Jak się okazało, podejrzany w przeszłości był już karany za włamania i kradzieże. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Z ustaleń śledczych wynika, że do wszystkich zdarzeń doszło w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności sprawy, w tym ustalają, czy 40-latek nie ma na swoim koncie innych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • przedmioty wykorzystywane przez włamywacza
  • zatrzymany
  • policjant z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.43 MB)

Powrót na górę strony