Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Używając broni próbowali wymusić 2 miliony złotych

Data publikacji 18.10.2018

Czterech mężczyzn, którzy chcieli wymusić ponad 2 mln zł zatrzymali policjanci z KWP w Poznaniu. Sprawcy podczas napadu w Wolsztynie posługiwali się bronią. Zatrzymani zostali przez policyjnych antyterrorystów w Gdańsku, Olsztynie i Suwałkach. Grozi im do 15 lat więzienia.

Policjanci z KWP w Poznaniu kilka dni temu zatrzymali cztery osoby podejrzane o próbę wymuszenia dużej sumy pieniędzy. Ze względu na informacje, że sprawcy mogą posiadań broń w działaniach brały udział jednostki antyterrorystyczne Policji. Akcja zatrzymania odbyła się w Gdańsku, Olsztynie i Suwałkach.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawami o charakterze kryminalnym, w połowie tego roku otrzymali informację, że w Wolsztynie do jednej z miejscowych firm przyszło czterech nieznanych mężczyzn. Od właścicieli domagali się 2 mln zł. Podczas tego incydentu doszło do rękoczynów. Sprawcy grozili użyciem broni, szarpali pokrzywdzonych i bili. W efekcie pokrzywdzony wydał im kilka tysięcy złotych w gotówce.

O ustaleniach poczynionych przez policjantów zawiadomiono prokuraturę. Policjanci dość szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazało się, że są czterej to mężczyźni pochodzący z województwa warmińsko-mazurskiego. Jeden aktualnie zamieszkiwał w Gdańsku a inny w Suwałkach. Niektórzy z nich byli zarejestrowani w policyjnych rejestrach. Mieli na koncie różne przestępstwa kryminalne, sądowe wyroki oraz pobyty w więzieniu. Materiał dowodowy zdobyty przez poznańskich policjantów był jednoznaczny. Dał podstawę do sformułowania zarzutów i zatrzymania sprawców.

Akcja została zaplanowana tak, żeby wszyscy podejrzani zostali zatrzymani w jednym momencie. Zespoły realizacyjne zjawiły się w pobliżu wytypowanych domów w Gdańsku, Olsztynie oraz Suwałkach. W związku z tym, że sprawcy posługiwali się bronią, do działań byli skierowani policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z Poznania, Olsztyna, Gdańska i Białegostoku. Zatrzymanie odbyło się sprawnie i bez najmniejszych problemów.

Mężczyźni oddani do dyspozycji prokuratury usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju oraz rozboju z użyciem broni. Za tego rodzaju przestępstwa grozi im kara do 15 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd aresztował zatrzymanych.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • policjanci w trakcie akcji zatrzymania
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zatrzymany w kajdankach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.63 MB)

Powrót na górę strony