KWP: Poszukiwani za przestępstwa w Austrii, zatrzymani w Lublinie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Poszukiwani za przestępstwa w Austrii, zatrzymani w Lublinie

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 48 lat. Obydwaj poszukiwani byli przez śledczych z Austrii w związku z włamaniem do sklepu i kradzieżą szeregu artykułów o łącznej wartości około 170 tys. Euro. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych podczas dynamicznych zatrzymań na jednej z ulic Lublina. W mieszkaniu jednego z nich policjanci ujawnili i zabezpieczyli mienie, które mogło pochodzić z kradzieży. Doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie obydwaj usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie realizowali postanowienie Prokuratury Okręgowej w Lublinie dotyczące zatrzymania i doprowadzenia na przesłuchanie w charakterze podejrzanego 48-letniego Stanisława W. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Prokuraturę w Eisenstadt w Austrii a także Europejskim Nakazem Dochodzeniowym. Z informacji przekazanych przez stronę austriacką wynikało, że 48-latek w ubiegłym roku w jednym z  miast dopuścił się włamania do sklepu i kradzieży szeregu artykułów oraz gotówki. Łupem sprawcy padły wyroby skórzane, ubrania oraz sprzęt o łącznej wartości około 170 tys. Euro oraz gotówka w kwocie około 2 tys. Euro. W celu zrealizowania przestępstwa mężczyzna ukradł też pojazd ciężarowy.


 

Z informacji wynikało, że 48-latek może przebywać na terenie Lublina. Tam też doszło do jego zatrzymania, które miało bardzo dynamiczny przebieg. We wtorek o świcie kryminalni na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali samochód marki Peugeot. Kierował nim poszukiwany 48-letni Stanisław W. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki.  
 

W tym samym czasie policjanci zatrzymali także 46-latka, który na tej samej ulicy kierował dostawczym peugeotem boxerem. To znajomy 48-latka, który podobnie jak ten, poszukiwany był do tej samej sprawy przez austriacką prokuraturę na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego.

Mężczyźni  zostali zatrzymani w ostatnim momencie, ponieważ jak ustalili funkcjonariusze,  kierowali się właśnie za granicę, najprawdopodobniej do Niemiec.

 

Policjanci przeszukali mieszkania, w których ostatnio przebywali zatrzymani. W mieszkaniu zajmowanym przez 48-latka,  kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 10 sztuk płyt kuchni indukcyjnych, pudełka z odzieżą różnych marek z metkami, markowe obuwie, około 60 sztuk długopisów i wiecznych piór, a także kosmetyki i pieniądze.
 

Kryminalni z KWP w Lublinie doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Tam mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży dostawczego pojazdu oraz włamania do sklepu i kradzieży szeregu artykułów oraz gotówki.

Wczoraj sąd zadecydował o wydaniu 48-letniego Stanisława W. austriackiemu wymiarowi sprawiedliwości.

W prowadzonych w tej sprawie czynnościach wykonywanych przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie uczestniczyli w charakterze obserwatorów austriaccy policjanci.

AK

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja