Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny członek grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i dopalaczy

Data publikacji 18.10.2018

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej, która na portalach internetowych oferowała sprzedaż dopalaczy „na telefon”.

O śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Podgórze informowaliśmy już w kwietniu i we wrześniu br. Wówczas kryminalni zatrzymali 18 osób, w tym najwyżej postawionych w hierarchii dopalaczowego interesu.

W poniedziałek 15 października br. na terenie powiatu wielickiego policjanci zajmujący się sprawą przeprowadzili realizację, w wyniku której zatrzymali 43-letniego, członka tego nielegalnego biznesu. Według ustaleń śledczych, mężczyzna pełnił w tym procederze rolę kierowcy, odpowiedzialnego za dostarczenie klientom niebezpiecznych substancji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu zagrażających życiu i zdrowiu substancji psychotropowych.Wczoraj (16 października br.) prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony