Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant złotym medalistą zawodów badmintonowych w Zakopanem

Funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji reprezentowali wrocławską komendę w ogólnopolskim turnieju badmintonowym. W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyła się największa badmintonowa impreza 2018 roku w Polsce – Narodowe Dni Badmintona. W dniach 9-14 października zawodnicy z kraju, ale też z Europy, rywalizowali o miejsce na podium w tych prestiżowych zawodach. Asp. Łukasz Nowakowski został złotym medalistą na Turnieju Amatorów. Wspólnie z podinsp. Piotrem Łaszkiewiczem zdobyli brązowy medal w grze podwójnej. Ponadto Ł. Nowakowski zdobył drugi brązowy krążek w grze mieszanej. Wrocławska Policja kolejny raz wraca z medalami z wielkiej sportowej, badmintonowej imprezy.

Miejsce organizacji turnieju pod nazwą „Narodowe Dni Badmintona” zostało wybrane nieprzypadkowo. Impreza odbyła się z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, a to właśnie mieszkańcy Zakopanego, poprzez utworzenie Rzeczypospolitej Zakopiańskiej, jako pierwsi ogłosili swoją niepodległość – dokładnie 13 października 1918 roku. Turniej odbywał się więc w 100 rocznicę tego wydarzenia.

Rozgrywki trwały 6 kolejnych dni. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach: juniorzy, seniorzy i amatorzy. Największym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia kategoria. To właśnie w niej wystartowali badmintoniści z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Piotr Łaszkiewicz oraz asp. Łukasz Nowakowski, którzy na zawodach zmierzyli się z 139 zawodnikami z Polski i Europy. Funkcjonariusze na co dzień pełnią służbę w Wydziale Sztab Policji.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się w sobotę od wczesnych godzin rannych i trwała do wieczora. Wrocławscy policjanci wystartowali razem w grze podwójnej, a asp. Łukasz Nowakowski dodatkowo w grze mieszanej i pojedynczej. Po meczach w fazie grupowej, wrocławscy policjanci wyszli z grupy z pierwszego miejsca. Bardzo dobra forma i kolejne wygrane mecze były dla nich przepustką do półfinału. Tu, mimo trzysetowego ciężkiego meczu, musieli uznać wyższość rywali. Zajęli jednak wysokie 3 miejsce. Brązowy medal stał się faktem. Asp. Łukasz Nowakowski zdobył ponadto drugi brązowy krążek w grze mieszanej.

Kategorią, która przyciągnęła największą liczbę zawodników, była kategoria gry pojedynczej mężczyzn. Tutaj asp. Łukasz Nowakowski nie dał rywalom żadnych szans. W świetnym stylu wygrał mecze fazy grupowej i awansował do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca. W kolejnym dniu turnieju czekała go rywalizacja z najlepszymi. Wrocławski policjant, jeden po drugim, wygrywał mecze w 1/16, 1/8 i 1/4. Miał już wtedy w kieszeni brąz, wywalczony w grze podwójnej. Po tym jednak można poznać sportowca, że na zawody jedzie po zwycięstwo. Celem Łukasza było złoto. Półfinał wygrał 2:0 w setach i przed nim został już tylko jeden, najważniejszy mecz.

Sam finał skończył się nietypowo. Przy wysokim wyniku 14:9 dla Łukasza – przeciwnik doznał kontuzji i nie zdecydował się na kontynuowanie gry. Tym sposobem Łukasz Nowakowski został złotym medalistą na Turnieju Amatorów! Wrocławska Policja kolejny raz wraca z medalami z wielkiej sportowej, badmintonowej imprezy.

Funkcjonariuszom Wydziału Sztab Policji życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Wrocławski policjant złotym medalistą zawodów badmintonowych w Zakopanem
  • Wrocławski policjant złotym medalistą zawodów badmintonowych w Zakopanem
  • Wrocławski policjant złotym medalistą zawodów badmintonowych w Zakopanem
  • Wrocławski policjant złotym medalistą zawodów badmintonowych w Zakopanem
Powrót na górę strony