Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacje polskiej Policji Kobiet i Mężczyzn z podniesioną głową po XXXVI Policyjnych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej

Po raz kolejny w malowniczej miejscowości Eibergen w Holandii, od 8 do 12 października 2018 roku, zostały rozegrane XXXVI Mistrzostwa Świata w Policyjnej Piłce Nożnej. Odbywające się nieprzerwanie od 36 lat zawody zgromadziły prawie 200 drużyn z różnych zakątków świata, reprezentujące formacje mundurowe m. in. policję, straż pożarną żandarmerię wojskową, służbę celną oraz stowarzyszenia IPA.

Niesieni niesamowitymi wynikami uzyskiwanymi w poprzedzających ten Turniej rozgrywkach reprezentanci i reprezentantki polskiej Policji jechali do Holandii z wielkimi nadziejami na sukces. Pełne skupienie, sportowa postawa oraz zaangażowanie były widoczne od pierwszej minuty zgrupowania poprzedzającego bezpośrednio wyjazd do Holandii.  Reprezentanci polskiej Policji rozgrywki grupowe rozpoczynali we wtorek. Kobiety pierwszy, zwycięski mecz rozegrały w Marveld
 z drużyną z Zurychu. Spotkanie z Team Norway zakończył się  dla nas z korzystnym wynikiem 1:0 . Kolejne wygrane 5:0 z angielską drużyną South Yorkshire Fire and Rescue oraz 3:0 z RKA Hungary udowodniły, że nasza drużyna kobiet jest dobrze przygotowana. Po niesamowitym początku dziewczyny zmierzyły się z silną drużyną SKPS Praha Czech Police Team, która w tym roku gościła na Centralnych Obchodach Święta Policji w Warszawie. Po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Ostatnie spotkania z Francją i Anglią  rozegrane zostały na naszą korzyść i  polska drużyna kobiet zapewniła sobie wyjście z grupy. Po zmaganiach grupowych dziewczyny uplasowałyśmy się na pierwszym miejscu w grupie A z 19 punktami, 21 zdobytymi bramkami i 1  stratą.

Męska reprezentacja polskiej Policji rozgrywki w grupie D, przez wielu określanej jako tzw. „grupa śmierci” rozpoczęła od niezwykle zaciętego meczu z jednym z faworytów rozgrywek – DZE National Police of Ukraine. Efektywna praca w obronie oraz piękna bramka w końcówce spotkania pozwoliła wygrać mecz 1:0 i zdobyć bardzo ważne dla układu tabeli 3 punkty. Kolejne mecze z IPA Petrosani Romania (wygrana 3:0), Berufsfeuerwehr Krefeld (0:0) oraz Forces Armess et Police Futs (wygrana 3:0) były tylko przedsmakiem przed kolejnymi spotkaniami. Mecz z niezwykle silną drużyną MIA OF BELARUS I był prawdziwym testem dla naszej kadry. Fantastyczna gra w obronie i konsekwencja
w grze zapewniły wynik 0:0 i dodatkowy  cenny punkt w starciu z tak klasową drużyną. Kolejny mecz
 z najsłabszym w grupie zespołem Kmar UTRECHT zakończył się wysokim zwycięstwem 8:0. Spotkanie pozwoliło przetestować wypracowane podczas okresu przygotowawczego rozwiązania taktyczne, które okazały się istotne w kolejnym etapie rozgrywek. W ostatnim meczu w grupie przeciwko naszej kadrze stanął zespół Tel-Aviv Police District. Drużyna z Izraela postawiła niezwykle trudne warunki i pomimo huraganowych ataków naszych reprezentantów obroniła remis 0:0. Takie rozstrzygnięcia w grupie pozwoliły na pewny awans do fazy pucharowej. Reprezentacja polskiej Policji mężczyzn rozgrywki grupowe zakończyła bez straty jednej bramki, co pozwoliło utrzymać wysoką pewność siebie podopiecznych Andrzeja Kuczyńskiego.

W środę nasze reprezentacje miały dzień wolny od rozgrywek. Wykorzystując chwilę odpoczynku od Turnieju obie kadry wraz z selekcjonerem, ppłk. w st. spocz. Andrzejem Kuczyńskim udały się na cmentarz wojenny w Arnhem. Delegacja złożyła kwiaty i oddała hołd polskim żołnierzom poległym na froncie podczas II wojny światowej.

Chwila odpoczynku nie zaburzyła jednak koncentracji naszych zawodniczek i zawodników, którzy już w czwartek rano wrócili na parkiety holenderskich hal. Rywalizację jako pierwsza zaczęła Reprezentacja polskiej Policji Kobiet. W czwartek  o godzinie 08.00 rozpoczęły się rozgrywki pucharowe. Przeciwniczkami reprezentacji polskiej Policji Kobiet  były Niemki. Na początku spotkanie układało się pod dyktando naszej drużyny, bardzo szybko zdobyta bramka i kontrola gry oraz ataki raz po raz bramkę przeciwniczek. Dwie kontry jednak doprowadziły do niekorzystnego dla naszej drużyny wyniku 1-2. Zdeterminowane  zawodniczki Reprezentacji polskiej Policji  nie poddawały się walczyły do końca, uzyskując remis. W rzutach karnych rywalki okazały się lepsze i to one awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Męska drużyna mecze w fazie pucharowej rozpoczęła od starcia z rumuńskim Petrosani Santa Mare. Przeciwko dobrze dysponowanej Reprezentacji polskiej Policji rumuńska drużyna ograniczała się do zmasowanej obrony i sporadycznych kontrataków. Dzięki pięknym akcjom, skutecznym strzałom i  kolektywnej grze nasza kadra wygrała 5:2 i awansowała do 1/8 Turnieju. Na tym etapie próżno było szukać słabych drużyn. Na naszą Reprezentację czekali już mistrzowie świata z poprzedniego roku – OGNEBORETZ Sankt Petersburg. Mecz z Rosjanami można uznać za jedno z najciekawszych spotkań. Fantastyczne akcje rodem z najlepszych meczów futsalu, zacięta obrona
z obydwu stron, piękne interwencje bramkarzy i ofiarna gra od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego oraz głośny doping z trybun – tymi słowami można pokrótce opisać to, co działo się przez 20 minut w hali sportowej w Eibergen. Ten fantastyczny mecz zakończył się remisem 0:0 i konieczne było jego loteryjne rozstrzygnięcie, jakim niewątpliwie są rzuty karne. W tym aspekcie więcej szczęścia mieli  Rosjanie i to oni awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Holenderski Turniej to jedna z największych tego typu imprez sportowych na świecie. Niezwykle wysoki poziom sportowo-organizacyjny przyciąga najlepsze drużyny z całego świata. Po raz  kolejny reprezentacje  polskiej Policji Kobiet i Mężczyzn zaistniały na tak prestiżowym Turnieju, jakim są XXXVI Policyjne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Halowej. Drużyny kobiet i mężczyzn wracają do swoich obowiązków służbowych z podniesioną głową, przygotowani do dalszych  rywalizacji sportowych na boiskach w kraju i za granicą.

Skład reprezentacji męskiej:

sztab szkoleniowy - Andrzej Kuczyński (kierownik reprezentacji, selekcjoner), Rafał Gnap (asystent kadry mężczyzn)

zawodnicy: Marcin Jaskółowski, Łukasz Matyśkiewicz, Patryk Marzec,  Kamil Głośny, Daniel Pietrycha, Marcin Szopa, Kamil Pilch, Mateusz Orzechowski, Łukasz Pierzyński, Patryk Cisewski.

 

Skład reprezentacji kobiecej:

sztab szkoleniowy – Mateusz Kocyk (asystent kadry kobiet)

zawodniczki: Izabela Zdonek, Marcelina Pawlik, Agnieszka Ochota, Katarzyna Borowiec, Katarzyna Żak, Malwina Mazur, Marta Zielińska, Karolina Grześkowiak, Izabela Rodzoń, Monika Żak-Kwaśniewska.

Powrót na górę strony