Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech nastolatków podejrzewanych o rozbój w rękach policji

Data publikacji 20.10.2018

Policjanci z komisariatu Wrocław - Rakowiec zatrzymali trzech nastolatków w wieku od 13 do 17, którzy napadli na młodszego od nich chłopca. Łupem padł telefon komórkowy. Pierwszy z zatrzymanych wpadł w ręce policji w ciągu zaledwie kilkunastu godzin po dokonaniu rozboju. Niedługo po tym zatrzymani zostali pozostali sprawcy. O dalszym losie nastolatków zadecyduje sąd.

o zdarzenia doszło około godziny 17:00 w rejonie ulicy Traugutta we Wrocławiu. 12-latek idący chodnikiem został napadnięty przez trzech innych nieletnich. Zażądali oni od niego, aby oddał im telefon komórkowy. Chłopak wystraszył się i zaczął uciekać w kierunku podwórka. Sprawcy jednak dogonili go i odebrali mu saszetkę z telefonem. W wyniku tego zdarzenia 12-latek doznał urazu dłoni.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy współpracując z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości nieletnich, na terenie wrocławskiego Rakowca zatrzymali osobę podejrzaną o udział w rozboju. Dalsze ustalenia w tej sprawie pozwoliły zatrzymać kolejne osoby. Jak się okazało jeden z nich miał już na swoim koncie posiadanie narkotyków. Obaj przebywają obecnie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Rozbój to jedno z najpoważniejszych przestępstw, za które dorosłemu grozi kara do 12 lat więzienia. O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu) / dm)

Powrót na górę strony