Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Tymczasowy areszt za usiłowanie rozboju, włamania i kradzież

Data publikacji 20.10.2018

Kryminalni z Bychawy zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju na 64-latku z gm. Wysokie. Okazał się nim 43-latek z tej samej gminy. Ponadto funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie cztery włamania i jedną kradzież. Wczoraj 43-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 11 października w jednej z miejscowości w gm. Wysokie. Sprawcy usiłowali dokonać rozboju na 64-latku, który kilka dni wcześniej uzyskał pieniądze z ubezpieczenia. Najpierw weszli na teren jego posesji, następnie szarpali za ubranie pokrzywdzonego i kopali po całym ciele doprowadzając do stanu bezbronności. Później przeszukali dom jednak nie odnaleźli ukrytej gotówki i uciekli z miejsca zdarzenia nie zabierając niczego.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Bychawie. Funkcjonariusze ustalili, dane sprawców rozboju. W czwartek zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gm. Wysokie. Ponadto policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie w ciągu dwóch ostatnich miesięcy czterech kradzieży z włamaniem i jednej kradzieży na terenie gm. Bychawa i Wysokie. Jego łupem padło m.in. paliwo, które spuszczał z maszyn rolniczych i ciężarówek. Łączna suma strat przez pokrzywdzonych została oszacowana na kwotę ponad 3 000 zł.

Wczoraj 43-latek został doprowadzonych do prokuratury. Następnie sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu.

K.K.

Powrót na górę strony