Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała popełnić samobójstwo. Znaleźli ją dzielnicowi

Data publikacji 22.10.2018

Wrocławscy policjanci otrzymali informację o młodej kobiecie, która prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Podjęto natychmiastowe działania. W związku z poszukiwaniami do działań włączyła się większość funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Kobietę odnaleziono nad Odrą. Była roztrzęsiona i zdezorientowana. Na szczęście dzielnicowi zdążyli na czas.

Policjanci niezwłocznie po uzyskaniu informacji o możliwej próbie samobójczej młodej kobiety rozpoczęli przeszukiwanie podwórek i ulic w rejonie, w którym po raz ostatni była widziana. Funkcjonariusze, którzy w komisariacie aktualnie pracowali nad różnego rodzaju sprawami, natychmiast włączyli się w poszukiwania i ruszyli w teren.

O godzinie 16 policjanci ustalili, że 21-latka była widziana w okolicy Mostu Osobowickiego. Natychmiast włączyli policyjną syrenę i ruszyli w stronę mostu, aby ratować życie młodej kobiety. Dojeżdżając na miejsce dzielnicowi dostrzegli ją stojącą na wale przeciwpowodziowym Odry. Kobieta była roztrzęsiona, funkcjonariusze wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie nawiązali z nią spokojną rozmowę i odwiedli od jej zamiarów.

Z uwagi na obrażenia, jakie posiadała od samookaleczeń, policjanci udzielili młodej kobiecie pomocy przedmedycznej. Następnie trafiła ona pod opiekę lekarzy.

Dzięki natychmiastowym działaniom policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony