Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 22.10.2018

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 31-letni mieszkaniec gminy Milicz podejrzany o zabójstwo obywatela Ukrainy, którego zwłoki zostały znalezione kilka dni wcześniej w jednym z milickich parków. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie Wrocławia. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z milickiej komendy prowadzili działania związane z ujawnieniem pod koniec pierwszej dekady października br. zwłok mężczyzny w jednym z parków na terenie miasta. Denatem okazał się 39-letni obywatel Ukrainy czasowo przebywający w Miliczu. Sekcja zwłok zmarłego wykazała, że nie zmarł on z przyczyn naturalnych, a do jego śmierci mogła przyczynić się inna osoba.

Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią obcokrajowca. 31-letni mieszkaniec gminy Milicz został zatrzymany przez funkcjonariuszy we Wrocławiu. Przewieziono go następnie do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut popełnienia zabójstwa popełnionego w warunkach recydywy – mężczyzna wcześniej był już karany za inne przestępstwa i przebywał już w zakładzie karnym. Postanowieniem milickiego sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Obecnie 31-latek przebywa w areszcie śledczym. Za zabójstwo grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo jest w toku – wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony