Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 23.10.2018

Prawie dwie doby trwały poszukiwania zaginionego 68-latka. Mężczyzna wyszedł z domu i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Zaginionego szukało ponad 100 policjantów, strażaków i ratowników. W poszukiwaniach wykorzystano kamery termowizyjne oraz specjalnie szkolone psy. Odnalazł się dzięki czujności jednego z mieszkańców miasta. Jego życiu nie już zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W sobotę (20 października) po południu, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 69-letniego mieszkańca Zawadzkiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna 19 października 2018 roku wyszedł z domu i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi.

W stan gotowości postawiona została cała jednostka. Dla wszystkich policjantów został ogłoszony alarm. Do akcji zaangażowano ponad 100 policjantów, blisko 50 strażaków. Na miejsce do pomocy zostali ściągnięci policjanci oddziałów prewencji z Opola oraz Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. W poszukiwaniach wykorzystano  radiowozy, kamery termowizyjne oraz specjalnie szkolone psy. O akcji informowaliśmy media, staraliśmy się dotrzeć do jak największej liczby osób, również poprzez portal społecznościowy.

Zaalarmowani policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze przeczesali tereny przyległe do miejsca zamieszkania zaginionego. Sprawdzili pobliskie lasy, pustostany, parki, zbiorniki wodne. Skontrolowali także dworce, drogi wylotowe oraz te miejsca, gdzie mężczyzna mógł przebywać. W trakcie poszukiwań funkcjonariusze rozpytywali również mieszkańców, o to czy nie widzieli zaginionego mężczyzny.

Na szczęście, wszystko dobrze się skończyło. Następnego dnia, dzięki czujności jednego z mieszkańców Zawadzkiego, który podczas spaceru w lesie zauważył zaginionego 68-latka. Zaginiony był wyziębiony. Trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w poszukiwaniach za włożony trud.

  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań
Powrót na górę strony