Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Usłyszał zarzuty za korupcję

Data publikacji 23.10.2018

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją oraz z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Usłyszał on 7 zarzutów dotyczących łapówkarstwa. Swoją przestępczą działalność prowadził od 2015 roku. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. Sąd, na wniosek Prokuratury i Policji, zastosował wobec mężczyzny 2 miesięczny areszt.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajęli się sprawą mężczyzny, który za przyjmowanie korzyści majątkowych, wykorzystywał swoje stanowisko w jednej z firm transportowych. Zlecał on intratne przewozy i frachty firmom zajmującym się przewozami towarów. Za przyjmowane pieniądze zlecał częste przewozy towarów, nie biorąc pod uwagę usług innych przewoźników. 

Śledczy ustalili, że mogło to trwać nawet od 2015 roku do października br. 37-latek w tym czasie współpracował z 36 firmami i przyjął łapówki na kwotę około 100 tys. zł. Na początku października br. mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku przyjmowania korzyści majątkowej w kwocie 26 tys. zł. 

Mężczyzna jest podejrzany o  popełnienie 7 przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowej lub żądania udzielenia korzyści majątkowej od przewoźników, w zamian za nadużycia wynikające z zajmowanego przez niego stanowiska w firmie. Zebrany przez policjantów i prokuraturę materiał dowodowy był jednoznaczny i wskazywał na winę mężczyzny. Na poczet przyszłej kary, śledczy zabezpieczyli też majątek mężczyzny na kwotę ok. 100 tys. zł. 

Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował wobec zatrzymanego 2 miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Piotr Garstka/DPB

 

Powrót na górę strony