Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Z MŁODYM KIEROWCĄ W DRODZE PO DOŚWIADCZENIE”

Data publikacji 23.10.2018

Śląska Policja uczestniczyła w nowatorskim projekcie Super Sprint przygotowanym dla młodych kierowców. Odbył się w on na wyspecjalizowanym torze wyścigowym w Bieruniu. W zawodach udział wzięło 40 załóg z województwa śląskiego, jak i spoza jego granic.

W sobotę na torze wyścigowym w Bieruniu, śląska policja wraz z Automobilklubem Ziemi Tyskiej przy wsparciu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, przeprowadziła nowatorski projekt dla młodych kierowców w wieku 18-25 lat. Przygotowano dla nich wykład z zakresu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz technik kierowania pojazdem. Wielu praktycznych porad udzielił zaproszony kierowca rajdowy. Następnie młodzi kierowcy zostali kolejno poddani próbom w obszarze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazdy sprawnościowej samochodem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas zdarzenia drogowego. Wszystko po to, aby finalnie zostać zakwalifikowanym do najważniejszej dla nich próby – super sprintu na specjalistycznym torze wyścigowym. Tu młodzi kierowcy, podczas dwóch prób na czas, rywalizowali ze sobą wcielając się na ten czas w rolę kierowcy wyścigowego. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zgodnie z programem „Razem Bezpieczniej im. Stanisława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Dlaczego w tej formie zaproponowano profilaktykę dla młodych kierowców? Prowadzona od 2012 roku przez śląską drogówkę kampania „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz bezpośredni kontakt z jej odbiorcami jednoznacznie dowodzi, że młodzi kierowcy aby zyskać doświadczenie za kierownicą oraz udoskonalić swoje umiejętności potrzebują bezpiecznego, odosobnionego miejsca do ćwiczeń. Takie warunki, daje tor wyścigowy.

Pamiętajmy, że droga jest miejscem, gdzie nieodpowiedzialnym zachowaniem sprowadzić możemy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety statystyki są niepokojące, tylko w tym roku na śląsku wśród sprawców wypadków drogowych znalazło się aż 378 młodych kierowców. W wyniku tych wypadków 21 osób poniosło śmierć, a 494 zostały ranne.

W obliczu intensywnie zmieniających się jesiennych warunków drogowych, apelujemy do młodych kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę!

KWP Katowice / mm

  • uczestnicy
  • mężczyzna przykleja naklejkę na auto
  • uczestnicy podczas wykładu
  • auta przed halą
  • uczestnicy przy aucie
  • wręczenie nagrody
  • plakat "Super Sprint"
  • uczestnicy przy autach
  • uczestnik na torze
Powrót na górę strony