Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedno popołudnie – dwie interwencje policjantów, którzy pomagali chorym

Data publikacji 24.10.2018

Jednego popołudnia głogowscy policjanci dwukrotnie interweniowali udzielając pomocy chorym osobom. Obydwie sytuacje wymagały wejścia do mieszkań przez balkony i pomocy strażaków. Nieprzytomna, chora na cukrzycę kobieta trafiła do szpitala. W drugim przypadku, kobieta chora na schizofrenię została przewieziona na konsultację psychiatryczną.

W ciągu doby policjanci, przeprowadzają kilkadziesiąt interwencji. Niektóre z nich są szczególne. Nie dotyczą spraw kryminalnych, konfliktów czy awantur domowych. To interwencje, w których policjanci ratują zdrowie, a często życie ludzkie.

22 października br. około godziny 17.30, policjanci otrzymali dwa takie zgłoszenia, niemal równocześnie. W pierwszym przypadku dzwonił mężczyzna zaniepokojony nieobecnością koleżanki w pracy i brakiem kontaktu z nią. Zgłaszający wiedział, że osoba ta choruje na cukrzycę. Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres, nie mogli dostać się do mieszkania kobiety. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia, wezwano strażaków, którzy pomogli policjantom wejść do mieszkania przez balkon. Zastali w mieszkaniu leżącą kobietę. Kontakt z nią był bardzo utrudniony. Po udzieleniu pomocy została zabrana do szpitala.

Druga interwencja, zgłoszona przez zaniepokojonych sąsiadów, dotycząca chorej na schizofrenię mieszkanki Głogowa, również wymagała pomocy strażaków i wejścia do mieszkania przez balkon. Policjanci musieli uspokoić chorą i założyć jej kaftan bezpieczeństwa. Została przewieziona do szpitala na konsultację psychiatryczną.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów wszystko zakończyło się szczęśliwie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony