Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Oddawali krew dla Michałka

Data publikacji 24.10.2018

Wczoraj rano przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wielu ludzi dobrej woli odpowiedziało na apel naszej koleżanki, oddając krew by pomóc 10-letniemu Michałkowi i innym potrzebującym. Nawet zła pogoda nie przeszkodziła w akcji, w której poza policjantami wzięli udział mieszkańcy Białej Podlaskiej.

Wczorajsza akcja była odpowiedzią na apel naszej koleżanki, na co dzień pracującej w bialskiej komendzie. U jej 10-letniego syna lekarze zdiagnozowali aplazję szpiku kostnego. Chłopiec co drugi dzień ma przeprowadzaną transfuzję krwi, która utrzymuje go przy życiu. Jednak nadzieję na wyzdrowienie daje mu jedynie przeszczep szpiku kostnego.

Około godz. 10:00 na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W akcję poza policjantami, pracownikami policji oraz ich rodzinami włączyli się mieszkańcy Białej Podlaskiej, w tym m.in.: uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej im. Żwirki i Wigury, nauczyciele i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej, przedstawiciele Stowarzyszenia Biała Pozytywka. A także wielu ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los 10-latka.

Podczas wczorajszej akcji poza zbiórką krwi uczestnicy mogli też zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Dziękujemy wszystkim, którzy uczynili tak piękny gest, jakim jest dar własnej krwi.

Przypominamy, że krew można oddawać również w każdym punkcie krwiodawstwa. Ważne by znalazł się tam dopisek „Michał Kwiatkowski DSK Warszawa”.

Harmonogram akcji terenowych poboru krwi (http://www.rckik.lublin.pl/terenowe-akcje-poboru-krwi/)

Oddziały terenowe (http://www.rckik.lublin.pl/oddzia%C5%82y-terenowe.html)

B.S.P.

Powrót na górę strony