Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień temu uhonorowani, a dziś znów pomagają. Policjanci oddają krew

Data publikacji 24.10.2018

100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległej POLSKI! Po takim hasłem wschowscy policjanci i mieszkańcy powiatu chcą uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Po raz kolejny przed siedzibą wschowskiej Policji stanął mobilny punkt poboru krwi by zebrać życiodajny płyn. W ubiegłym tygodniu Komenda Powiatowa Policji we Wschowie uhonorowana została pamiątkowym medalem z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK w Polsce podczas uroczystości, która odbył się w zielonogórskiej Palmiarni.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległej Polski” ruszyła jesienią ubiegłego roku. Pomysłodawcą zbiórki krwi był inspektor Tomasz Kłosowski - Komendant wschowskiej Policji. Dzisiaj przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie po raz kolejny zatrzymał się mobilny punkt poboru krwi z Zielonej Góry. Mundurowi oddający honorowo krew jednomyślnie podkreślają, że jest to forma służby na rzecz społeczeństwa i podziękowanie minionym pokoleniom, które walczyły za naszą wolność i niepodległość. Do naszej akcji prężnie przyłączyli się mieszkańcy powiatu wschowskiego i przedstawiciele innych służb, za co serdecznie dziękujemy. W ubiegłym tygodniu Komenda Powiatowa Policji we Wschowie otrzymała pamiątkowy medal 60 - lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce w ramach wyróżnienia i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Uroczystości odbyła się w zielonogórskiej Palmiarni.

„Wszyscy jednomyślnie uważamy, że nasza krew może uratować ludzkie życie więc śmiało siadamy na fotelach mobilnego punktu poboru krwi” - oświadczają policjanci.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu wschowskiego za włączenie się do naszej akcji. To szlachetna i godna naśladowania postawa!

 

podkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjant oddaje krew w krwiobusie.
  • Policjant przy monitorze podczas rejestracji do oddania krwi.
  • Policjant trzyma okolicznościowy medal i dyplom - obok inne osoby.
  • Policjant podczas badania w krwiobusie.
  • Żołnierka podczas rejestracji do oddania krwi.
  • Worek z krwią na urządzeniu medycznym.
  • Mężczyzna podczas oddawania krwi.
  • Mężczyzna podczas rejestracji przy oddawaniu krwi.
Powrót na górę strony