Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na giełdzie w Słomczynie

Data publikacji 24.10.2018

Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji. We wtorek w Słomczynie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

Głównym zadaniem policjantów działających w oddziałach jest zabezpieczanie imprez masowych. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Praca Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu jest poprzedzona regularnymi treningami. Kolejny raz ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie grójeckiej komendy. Dowódcy pododdziałów Policji przygotowali dla funkcjonariuszy kilka scenariuszy działań. Policjanci ćwiczyli odparcie ataku grupy osób, asekurację służb medycznych podczas ewakuacji rannego policjanta oraz użycie broni gładkolufowej.

Trening sprawia, że w momencie kiedy pojawia się zagrożenie, każdy funkcjonariusz doskonale wie, jak powinien się zachować. Wielokrotnie powtarzane ćwiczenia powodują, że policyjne oddziały są lepiej skoordynowane, działają szybko i skutecznie.

Ćwiczenia w Słomczynie pokazały, że policjanci z Białobrzegów, Grójca, Kozienic, Lipska, Przysuchy, Zwolenia i Żyrardowa wchodzący w skład VI Kompanii Nieetatowych Oddziałów są dobrze przygotowani do wykonywania swoich zadań. Dowódcy byli zadowoleni z ich przebiegu i już przygotowują scenariusz kolejnych. Wszyscy mundurowi podkreślali znaczenie regularnego treningu  i podnoszenie kwalifikacji. Przygotowanie scenariuszy działań pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno osób, które uczestniczą w imprezach masowych, jak i policjantów zabezpieczających takie wydarzenia.

 

Autor: kom. Agnieszka Wójcik/AC

Powrót na górę strony