Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Nasz nakrętkowy mistrz - Adam rozpoczyna kolejną zbiórkę. Tym razem zbiera nakrętki na leczenie półrocznej Poli

Data publikacji 24.10.2018

Młodszy aspirant Adam Trzonkowski zakończył właśnie drugą edycję zbiórki nakrętek. W akcję wkręcił cały powiat piski. Wspólnie udało się uzbierać ich blisko 5 ton. Dzielnicowy nie spoczywa na laurach. Już rozpoczął kolejną akcję. Teraz zbiera nakrętki dla półrocznej Poli z Pisza. Dziewczynka jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszy. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Chcąc pomóc w leczeniu Poli – zbierajmy nakrętki !

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski w drugiej edycji zbiórki nakrętek zebrał ich blisko 5 ton, angażując przy tym cały powiat piski. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację rodzeństwa z Pisza. Teraz czas rozpocząć kolejną edycję zbiórki nakrętek. Tym razem przed dzielnicowym stoi nie lada wyzwanie - pobić rekord 5 ton, a tym samym zebrać jak najwięcej środków na leczenie kolejnego chorego dziecka.

Trzecia edycja zbiórki nakrętek, którą prowadzi mł. asp. Adam Trzonkowski przeznaczona będzie na leczenie i rehabilitację półrocznej Poli z Pisza.

Dziewczynka jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszy. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy. Pola od niedawna nosi aparaty, aby stymulować nerwy słuchowe. Jest to bardzo ważne, by przygotować ją do wszczepienia implantu ślimakowego. Dzięki niemu usłyszy pierwsze w swoim życiu dźwięki. Aby dziewczynka mogła dalej się rozwijać nie wystarczy operacja. Niezbędna będzie długoletnia terapia i rehabilitacja, które są bardzo kosztowne.

Każdy z nas może jednak pomóc Poli w bardzo prosty sposób. Wystarczy nie wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek, tylko je zbierać. Można je przynosić do dzielnicowych na terenie całego powiatu piskiego. Zbiórki prowadzą także szkoły i inne instytucje.

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 przy wejściu ustawiony zostanie pojemnik, gdzie również będzie można wrzucać nazbierane nakrętki. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do Poli, by pomóc jej poznawać świat.

Adam Trzonkowski zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby mu pomóc w tym przedsięwzięciu (tel. 504 750 341). Pracy wystarczy bowiem dla każdego. Zachęca także instytucje, które jeszcze nie biorą udziału w akcji, aby dołączyły się do ogólnopowiatowej zbiórki nakrętek na szczytny cel.

Zatem nie zwlekaj i zbieraj nakrętki dla Poli. Nakręć się na pomaganie !

(as/rj)

Powrót na górę strony