Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemieccy oficerowie w polskiej Szkole Policji

System polskiego szkolnictwa policyjnego oraz przygotowania policjantów do misji zagranicznych - to główne tematy omawiane podczas roboczej wizyty oficerów niemieckiej Policji, którzy gościli z roboczą wizytą w słupskiej Szkole Policji.

Wizyta niemieckich gości w Słupsku to element szerszej współpracy szkoleniowej prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Szkołę Policji landu Meklemburgia Pomorze Przednie. Niemieccy oficerowie z Meklemburgii, którzy przyjechali do Szkoły Policji odbywają teraz praktyki w KWP Szczecin. Jest to element szkolenia dowódczego, w którym aktualnie uczestniczą.
Jednym z elementów niemieckiego szkolenia jest prezentacja polskiego systemu szkolenia i doskonalenia policyjnych kadr oraz współpraca międzynarodowa w ramach misji stabilizacyjnych i pokojowych na przykładzie przygotowującej się w słupskiej Szkole Policji XXI. rotacji Jednostki Specjalnej Policji, która pełnić będzie misję na Bałkanach.

Z systemem kształcenia polskich policjantów zapoznawali się: nadkom. (PHK) Michael Steinführer z Prezydium Policji w Neubrandenburgu, nadkom. (PHK) Dirk Ohlert z Policji Wodnej landu Meklemburgia Pomorze Przednie i kom. (POK) Marius Plaumann z Policji Kryminalnej w Hamburgu, a towarzyszył im mł.insp. Robert Barański z Zespołu Międzynarodowej Współpracy Policji KWP w Szczecinie.

Niemieccy goście przyznali zgodnie, że są pod dużym wrażeniem jakości i systemu szkolenia polskich policjantów. Kilkakrotnie podkreślali także wysoki poziom dyscypliny panujący wśród policjantów. Na zakończenie wyrażono nadzieję, że robocza wizyta w słupskiej Szkole Policji wejdzie na stałe do programu praktyk dowódczych niemieckich oficerów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Powrót na górę strony