Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policki funkcjonariusz wielokrotnym medalistą w sztukach walki

Data publikacji 25.10.2018

Sport to jego pasja. Od 15 lat trenuje sztuki walki. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości policki funkcjonariusz ma na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. srebrny medal na Mistrzostwach Europy w brazylijskim Jiu-Jitsu. W swojej kolekcji ma już ponad 20 medali, ale ma nadzieje, że będzie ich jeszcze więcej.

St.post. Damian Mucha to na co dzień policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Policach. Ze sportem jest związany od dziecka.
W wieku 6 lat swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w Niemczech. W latach 2005-2013 mieszkając w Monachium trenował Judo w klubie Kodokan Munchen. W tej dyscyplinie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Niemiec, dwa srebrne medale na Otwartych Mistrzostwach Monachium, dwa brązowe medale na Otwartych Mistrzostwach Bawarii oraz II miejsce na Mistrzostwach Niemiecko-Polskich.

Po powrocie do Polski w 2013r. Damian zaczął trenować brazylijskie Jiu-Jitsu i dwa lata później wystartował w Mistrzostwach Polski zdobywając III miejsce na podium. W 2016 roku wziął udział w Mistrzostwach Europy w Dortmundzie i wywalczył tam srebrny medal. W tym samym roku Damian wstąpił do Policji i na krótko musiał wstrzymać treningi, ale nie zrezygnował ze swojej pasji. Obecnie trenuje w szczecińskim klubie Koch Jiu Jitsu Team i przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ringu!

KWP Szczecin / mm

  • policjant przy radiowozie
  • zawodnicy
Powrót na górę strony