Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa kierująca audi uderzyła w strażacki wóz bojowy

Data publikacji 25.10.2018

Kobieta kierująca audi uderzała w stojący wóz bojowy straży pożarnej. Wszystko działo się na oczach policjantów wykonujących czynności w związku z pożarem, który wybuchł w pobliskim domu. 22-letnia kobieta została zatrzymana, okazało się, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W nocy z wtorku na środę (23/24.10.18) w jednym z mieszkań przy ul. Nadgórnej w Grudziądzu strażacy gasili niewielki pożar. Bojowy wóz strażacki z włączonymi sygnałami świetlnymi zaparkowali na ulicy blisko domu. Na miejscu pracowali także policjanci, którzy znajdowali się już na zewnątrz budynku.

W pewnym momencie mundurowi zobaczyli, jak osobowe audi uderza w tył samochodu strażaków. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Samochodem kierowała kobieta, była rozbawiona i w ogóle nie przejęła się zaistniałą sytuacją. Mundurowi od razu zaczęli podejrzewać, że sprawczyni kolizji może być pod wpływem alkoholu. Stróże prawa sprawdzili jej trzeźwość. Urządzenie wykazało, że kierująca ma ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście okazało się, że w wyniku zdarzenia nie powstały duże uszkodzenia.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do grudziądzkiej komendy, gdzie funkcjonariusze powtórzyli kontrolę alkomatem. Funkcjonariusze zatrzymali lekkomyślnej kobiecie prawo jazdy.

Policjanci skierują teraz sprawę do sądu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony