Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował kobietę w ciąży a lokatorom groził śmiercią

Data publikacji 25.10.2018

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który napadł w windzie na ciężarną kobietę. Grzegorz K. zaatakował pokrzywdzoną, uderzając ją pięściami po twarzy i klatce piersiowej. Chwilę wcześniej 35-latek wtargnął do przypadkowego mieszkania, pobił jednego z lokatorów a innym groził śmiercią. Mężczyzna usłyszał w sumie 6 zarzutów, za które kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Policję o tym, co się wydarzyło w ich bloku, zaalarmowali przerażeni lokatorzy, prosząc funkcjonariuszy interwencję. Pod wskazany adres natychmiast udali się policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy na klatce schodowej obezwładnili i zatrzymali agresywnego 35-latka.

Na miejscu zastali pobitą kobietę w ciąży, roztrzęsionych mieszkańców budynku i dwóch mężczyzn zaatakowanych przez Grzegorza K. Policjanci udzielili pokrzywdzonym pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

Z relacji świadków i pokrzywdzonych wynikało, że tuż po 18:00 napastnik najpierw zakrwawiony i bez koszulki wtargnął do przypadkowego mieszkania, gdzie uderzył w głowę jednego z lokatorów, a pozostałym groził śmiercią.

Kiedy pokrzywdzonym udało się wypchnąć 35-latka na zewnątrz, ten widząc kobietę idącą schodami, rzucił się na nią, kiedy wsiadła do windy i pobił 28-latkę pięściami po twarzy, głowie i klatce piersiowej.

Chwilę później, mężczyzna biegając po klatce schodowej, terroryzował inne napotkane osoby, a na koniec uderzył sąsiada, który zareagował na wołanie o pomoc i przybiegł na ratunek pokrzywdzonej.

Grzegorz K. usłyszał już w sumie 6 zarzutów, za które grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant z zatrzymanym w areszcie
  • policjant z zatrzymanym w areszcie
Powrót na górę strony