Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 25.10.2018

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło po godz.18 na przejściu dla pieszych na ul. Dusznickiej w Kłodzku. Śmierć poniosła 79-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Policja apeluje do pieszych i kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Według wstępnych ustaleń, kierująca samochodem osobowym 31–letnia kobieta nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się po przejściu dla pieszych 79-kobiecie. Niestety piesza na skutek doznanych obrażeń poniosła śmierć.

Policja ponownie apeluje do kierowców, by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność! Jesienią gwałtownie zmieniają się warunki atmosferyczne, które mają bezpośredni wpływ na sytuacje na drogach. Szybszy zmierzch, ciemne poranki, mokra i śliska jezdnia, zwiększona ilość opadów - to czynniki powodujące ograniczenie widoczności i wydłużenie drogi hamowania.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego! Zachowajmy ostrożność, aby uniknąć tragedii. Przypominamy również pieszym, aby zawsze upewnili się czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pamiętajmy, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony