Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa postrzały wynikiem niewłaściwego obchodzenia się z bronią

Data publikacji 25.10.2018

W wyniku niewłaściwego obchodzenia się z bronią do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej trafili dwaj mężczyźni. Na szczęście żadnemu z nich nic poważnego się nie stało. Jeden z nich natomiast odpowie m.in. za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wczoraj, 24 października 2018 roku, około godz. 14.40, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie z miejscowego szpitala dotyczące postrzelenia z wiatrówki. Na miejsce do poszkodowanych osób wysłani zostali funkcjonariusze, którzy mieli zbadać okoliczności zdarzeń. Jak się okazało, były to dwa różne wypadki do jakich doszło w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z bronią przez dwóch mężczyzn.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, około godz.13.00, na terenie gminy Olesno. Tam 42-latek podczas czyszczenia pistoletu – wiatrówki (zasilanej nabojem CO2) nie upewnił się czy w broni nie ma załadowanego śrutu i przestrzelił sobie dłoń.  

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, na posiadanie wiatrówki o energii kinetycznej poniżej 17 J nie jest wymagane pozwolenie, przy czym zakupu broni pneumatycznej mogą dokonywać osoby pełnoletnie.

Natomiast do drugiego zdarzenia doszło na terenie Dąbrowy Tarnowskiej również około 13.00, gdy 30-latek dokonywał przeróbki broni palnej. Jak wynikało z relacji mężczyzny, broń przy której dokonywał przeróbek była umiejscowiona w imadle, z którego wypadła i wystrzeliła raniąc mężczyznę w ramię. Pocisk o wymiarach 13 mm x 5 mm, który utkwił w prawym ramieniu 30-latka, nie powodował zagrożenia dla jego życia i zdrowia. W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci zabezpieczyli karabinek bez znaków identyfikacyjnych z gwintowaną lufą, wykonany własnoręcznie pistolet z tłumikiem bez cech identyfikacyjnych, 5 naboi o kalibrze 5 mm, 4 łuski po nabojach o kal. 5 mm, 3 drewniane kolby karabinowe oraz element mocowania lunety. Mężczyzna odpowie teraz m.in. za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Krakowie / mw)

  • zabezpieczona amunicja
  • zabezpieczona broń
  • pistolet z tłumikiem
  • zabezpieczone naboje
Powrót na górę strony