Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant poza służbą udzielił pomocy potrąconemu chłopcu

Data publikacji 25.10.2018

Gdy ruszył na pomoc potrąconemu przez samochód dziecku był poza służbą. Policjant ze sztumskiej komendy nie tylko udzielił pierwszej pomocy chłopcu, ale potem zabezpieczył miejsce wypadku, kierował ruchem i ustalił świadków zdarzenia.

Młodszy aspirant Łukasz Skwarski, policjant pełniący na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Policji Sztumie, wczoraj rano kiedy jechał prywatnym samochodem ze swoim dzieckiem zauważył jak w pobliżu szkoły kierująca oplem potrąciła przejeżdżającego rowerem ucznia. Policjant zareagował błyskawicznie. Natychmiast zatrzymał swój samochód i wezwał na miejsce służby ratunkowe. Funkcjonariusz udzielił chłopcu pierwszej pomocy przedmedycznej i zajmował się nim do czasu przekazania dziecka załodze karetki pogotowia. Mundurowy zabezpieczył również miejsce wypadku, które następnie przekazał przybyłym na miejsce policjantom.

Młodszy aspirant Łukasz Skwarski, który interweniował i pomógł poszkodowanemu, udowodnił, że policjant zawsze jest na służbie i musi być przygotowanym na niespodziewane interwencje i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Mundurowi apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Powrót na górę strony