Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Jak skutecznie przeciwdziałać naruszeniom praw jednostki? – spotkanie z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Data publikacji 25.10.2018

W Olsztynie odbyło się szkolenie dla kadry kierowniczej warmińsko – mazurskiej z zakresu zapobiegania stosowaniu tortur. Na spotkanie z łącznie 70 osobami reprezentującymi garnizon warmińsko – mazurskiej policji stawili się przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, cenionej i znanej nie tylko w kraju, ale również za granicą organizacji monitorującej przestrzeganie praw człowieka.

W miniony wtorek i środę (23–24.10.2018) przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, przeprowadzili w Olsztynie szkolenie dla kadry kierowniczej warmińsko – mazurskiej policji z zakresu zapobiegania stosowaniu tortur. Wzięli w nim udział komendanci miejscy i powiatowi z zastępcami, naczelnicy wydziałów służby kryminalnej i prewencyjnej oraz komendanci komisariatów - łącznie 70 osób. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem odbiorców, uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie zarządzania jednostkami, mającymi na celu niedopuszczanie do negatywnych zjawisk w Policji.

 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania

Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest cenioną i znaną nie tylko w kraju, ale również za granicą organizacją monitorującą przestrzeganie praw człowieka, udzielającą pomocy prawnej oraz prowadzącą szereg działań edukacyjnych, tym bardziej cieszymy się, że zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie do przeprowadzenia tego spotkania. Policjanci na Warmii i Mazurach podejmują ponad tysiąc interwencji każdego dnia, teoretycznie przy każdej z nich może dochodzić do nieprawidłowości, co nie zmienia faktu, że dokładamy wszelkich starań, aby policjanci wykonywali swoje obowiązki w pełni profesjonalnie i zgodnie z prawem, czego przejawem jest między innymi korzystanie z fachowej wiedzy autorytetów w zakresie przestrzegania praw i wolności człowieka” – powiedział organizator szkolenia nadkom. Sebastian Kajczyński – Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie do spraw Ochrony Praw Człowieka.

(sk/tm)

Powrót na górę strony