Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc po służbie zatrzymał przestępców

Data publikacji 25.10.2018

Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach dwaj złodzieje rowerów trafili wczoraj do aresztu. Policjant, będąc po służbie zauważył jak podejrzani mężczyźni wyprowadzają rower z klatki schodowej jednego z bloków na osiedlu Sady. Nie wahając się ani chwili mundurowy zatrzymał duet na gorącym uczynku kradzieży. Swoją postawą świętokrzyski policjant udowodnił, że służba stróżów prawa trwa 24 godziny na dobę.

Początek tej historii miał miejsce w środę, po godzinie 17. Będący po służbie świętokrzyski policjant, który na co dzień jest oficerem w pionie logistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wracał ze spaceru. Mundurowy w pewnym momencie zauważył wychodzących z klatki schodowej dwóch mężczyzn, nerwowo rozglądających się na wszystkie strony. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, który ruszył za podejrzewanymi. Nieopodal nieznajomi z zarośli wyciągnęli drugi rower i już mieli zamiar odjechać, jednak wtedy stróż prawa zareagował. Policjant zatrzymał mężczyzn i od razu zwrócił uwagę na jednoślady. Pomimo nerwowego zachowania podejrzewanych, mundurowy nie odstąpił od czynności, mając podejrzenia że ma do czynienia ze złodziejami. Jego czujność szybko znalazła potwierdzenie. Gdy na miejscu pojawili się umundurowani koledzy oficera okazało się, że zatrzymani 24 i 32- latek chwilę wcześniej dokonali kradzieży rowerów, wartych łącznie ponad 2000 złotych. Sprawcy od razu stracili łupy i wolność, bowiem trafili do policyjnego aresztu.

Swoją postawą nasz kolega udowodnił, że służba trwa 24 godziny na dobę, a każdy policjant jest gotowy do niezwłocznego działania i zatrzymania przestępcy. Dzięki szybkiej reakcji i czujności funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, skradzione rowery już powróciły do właścicieli, a zatrzymani nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Będąc po służbie zatrzymał przestępców
  • Będąc po służbie zatrzymał przestępców
  • Będąc po służbie zatrzymał przestępców
Powrót na górę strony