Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani mężczyźni zatrzymani w Hiszpanii

Data publikacji 26.10.2018

Dzięki stołecznym policjantom z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego dwóch mężczyzn, którzy od dłuższego czasu ukrywali się przed organami ścigania odpowie za swoje czyny. 42-letni Rafał B. oraz 36-letni Marcin P. zostali zatrzymani na terenie Hiszpanii. Obaj są podejrzewani o liczne przestępstwa narkotykowe.

Policjanci ze stołecznego zespołu poszukiwań celowych, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób podejrzanych o najcięższe kategorie przestępstw, zakończyli kolejną sprawę poszukiwawczą. W ich ręce trafili dwaj mężczyźni, którzy ukrywali się w Hiszpanii.

36-letni Marcin P. był poszukiwany od 2008 roku w związku z zarzutami za udział w zorganizowanej grupie mającej na swoim koncie przestępstwa narkotykowe. Za 42-letnim Rafałem B. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wystawił w 2016 roku list gończy. Mężczyzna został skazany za udział w obrocie znacznej ilości środków odurzających.

Policjanci, którzy zajmowali się poszukiwaniem mężczyzn ustalili, że obaj wyjechali z kraju i prawdopodobnie przebywają w Hiszpanii. Wszystko wskazywało na to, że Marcin P. mógł ukrywać się za granicą już od roku 2013, a cztery lata później dołączył do niego Rafał B. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że obaj, mając na swoim koncie zarzuty za przestępstwa narkotykowe, nie zrezygnowali z przestępczego procederu i środki odurzające sprowadzane z Ameryki Południowej wprowadzają na rynek europejski.

W związku z poszukiwaniami mężczyzn stołeczni policjanci nawiązali współpracę z hiszpańskimi organami ścigania i na bieżąco wymieniali się niezbędnymi informacjami. Realizacja sprawy przez stołecznych kryminalnych oraz kolejne czynności operacyjne szybko przyniosły efekty. Policjanci ustalili fałszywe dane, jakimi aktualnie posługują się obaj poszukiwani. Efektem współpracy hiszpańskiej i polskiej Policji było zatrzymanie 42-latka oraz 36-latka w mieście Marbella. Obaj wpadli w trakcie narkotykowej transakcji.

Marcin P. oraz Rafał B. zostali już przewiezieni do Polski, gdzie oczekują na dalsze dyspozycje w swoich sprawach i odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

mb

 

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony