Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę przed zaczadzeniem

Data publikacji 29.10.2018

Dzielnicowy i policjant z ogniwa prewencji z Posterunku Policji w Krasnosielcu w ostatni weekend uratowali 75-letniego mężczyznę. Nieprzytomnego wynieśli z domu i udzielili mu pierwszej pomocy.

W miniony piątek przed godziną 23, dyżurny makowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że z domu jednorodzinnego w miejscowości Grabowo na terenie gm. Krasnosielc wydobywa się dym. W środku miał znajdować się niepełnosprawny mężczyzna. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol Policji.

Funkcjonariusze na miejsce przyjechali jako pierwsi. Zgłoszenie potwierdziło się. Okna i drzwi były zamknięte a ze środka budynku wydobywał się dym. Przez jedno z okien funkcjonariusze zobaczyli leżącego na łóżku mężczyznę, a przy nim przewrócony wózek inwalidzki. W środku widać też było kuchenkę podłączoną do butli gazowej, na której stał dymiący garnek. Policjanci wyważyli drzwi i weszli do środka. Mężczyzna był nieprzytomny. Natychmiast wynieśli go z domu i udzielili mu pierwszej pomocy. Mundurowym udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny. 75-latek odzyskał przytomność. Następnie senior został przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala.

KWP Radom / mm

Powrót na górę strony