Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja tomiku wierszy bytowskiego policjanta

Data publikacji 29.10.2018

W piątek w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Jarosława Juchniewicza. „Hipersomnia” to szósty zbiór wierszy bytowskiego policjanta, który inspiracje do pisania czerpie z codzienności, ale również w swojej twórczości posiłkuje się wydarzeniami ze służby, gdzie spotyka się z ludzkim cierpieniem. Poprzednie tomy „Z mojej bańki zwykłe sny”, „Sny z promieni mroku”, „Prześnione w czeluściach” oraz „Sennowłóczy ja” czy „Narkolepsje” zostały wydane od 2010 do 2017r.

Jarosław Juchniewicz jest policjantem Referatu Prewencji Kryminalnej w bytowskiej komendzie, gdzie zajmuje się profilaktyką społeczną oraz nierzadko pełni obowiązki rzecznika prasowego. Jak mówi o sobie – pisze w wolnych chwilach. Inspiracje czerpie z codzienności, różnych losów człowieka, jego walce z przeciwnościami, które napotyka na swojej drodze. Niejednokrotnie Podczas spotkania promującego tomik „Hipersomnia” Jarosław Juchniewicz opowiadał o swojej twórczości, kiedy się rozpoczęła i jak w dalszym ciągu przebiega oraz o sytuacjach, które powodowały napisanie wierszy. Autor zachęcał do lektury oraz wraz z przyjaciółmi przeczytał kilka wierszy ze swojego najnowszego zbioru.

Pani Beata Piocha znajoma Jarosława Juchniewicza tak ocenia jego i jego twórczość: „(…) Przywykłam myśleć o autorze tego zbioru: „wrażliwiec w mundurze twardziela”, bo przecież w pracy styka się z ludzkimi dramatami, problemami, poznaje te strony życia, których często nie dostrzegamy, a jednocześnie żywo i emocjonalnie reaguje w swoich wierszach na wszystkie wymiary rzeczywistości. Bywa psychologiem, obserwuje i wyciąga wnioski, przeprowadza analizę relacji międzyludzkich. Karci i upomina. W pewnym sensie wychowuje. Stosuje liryczną prewencję. (…)”

Jarek Juchniewicz wyróżniony został podczas jednej z edycji „Chojnickiej nocy poetów”, był nagrodzony w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Koszalinie, a jego wiersze publikowano na łamach gazety kołobrzeskiej tygodnika „Angora”, a także nie tak dawno można było je usłyszeć w Radiu Koszalin.

W spotkaniu uczestniczyło wielu gości, rodzina, przyjaciele, a także koledzy i koleżanki z pracy.

KWP Gdańsk / mm

  • poeta promuje tomik
  • spotkanie autorskie
  • policjant podpisuje ksiązki
Powrót na górę strony