Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia uratowali kobietę, która chciała targnąć się na własne życie

Data publikacji 31.10.2018

Szybka i skuteczna reakcja dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście doprowadziła do uratowania 42-latki, która chciała targnąć się na własne życie. Gdy policjanci przyjechali na interwencję, kobieta stała na parapecie okna znajdującego się na 8. piętrze jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze wciągnęli ją do środka i zajmowali się poszkodowaną do czasu przyjazdu pogotowia.

Do zdarzenia doszło na terenie dzielnicy Śródmieście. Po godzinie 19:00, podczas patrolu miasta, dzielnicowi otrzymali zgłoszenie interwencji dotyczące kobiety, która chciała targnąć się na własne życie. Mieszkanka stała na parapecie okna znajdującego się na 8. piętrze jednego z wielorodzinnych budynków. Policjanci zareagowali natychmiast i z zachowaniem ostrożności zbliżyli się do kobiety.  Następnie korzystając z faktu, że stała odwrócona, wciągnęli ją do środka. Po wszystkim, do czasu przyjazdu karetki pogotowia, prowadzili rozmowy z 42-latką. Kobieta była wyraźnie pobudzona – bezpieczna, trafiła pod opiekę lekarzy.

Szybka i skuteczna reakcja dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście prawdopodobnie doprowadziła do uratowania kobiety.

(KWP we Wrocławiu /mw)

Powrót na górę strony