Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 14 litrów krwi dla ofiar wypadków drogowych

Data publikacji 31.10.2018

Na Placu Biegańskiego w Częstochowie stanął wczoraj mobilny punkt poboru krwi. Była to zbiórka życiodajnego płynu zorganizowana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dla ofiar wypadków. Do krwiobusu zgłosiło się 30 osób, które oddały prawie 14 litrów krwi. Mundurowi zachęcali też do wstąpienia w swoje szeregi.

Mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Katowic zaparkował wczoraj na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Podczas akcji, zorganizowanej przez częstochowskich policjantów z drogówki, swoją krew dla ofiar wypadków drogowych oddawały zarówno przypadkowe osoby, ale też i sami mundurowi. Wszyscy otrzymali odblaskowe opaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. W ciągu kilku godzin w krwiobusie udało się wczoraj zebrać łącznie blisko 14 litrów życiodajnego płynu.

Akcja „Oddaj krew dla ofiar wypadków drogowych” była też okazją do rozdania przez policjantkę z częstochowskiego zespołu kadr i szkolenia ulotek informujących i zachęcających do wstąpienia w szeregi Policji.

Dziękujemy mediom za rozpropagowanie informacji o działaniach.

Aby zostać krwiodawcą, wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć więcej niż 50 kilogramów oraz mieć ze sobą dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku (nie zaleca się oddawania krwi na czczo).

KWP Katowice / mm

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.03 MB)

Powrót na górę strony