Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hrubieszów: Skupował zboże za które nie płacił rolnikom - odpowie za oszustwa

Data publikacji 31.10.2018

Hrubieszowscy kryminalni ustalili 41-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za oszustwa opiewające na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Jak ustalono mężczyzna skupował zboże od mieszkańców okolicznych gmin po czym nie uiszczał opłaty za pobrany towar. Za oszustwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci proceder ten trwał co najmniej od czerwca 2017 roku na terenie okolicznych gmin powiatu hrubieszowskiego. 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa skupował zboże od rolników. Jak wynika z ustaleń zawierał z pokrzywdzonymi umowy kupna sprzedaży zboża, po czym nie wywiązywał się z zapłaty za zakupiony towar. Ustalono, że mężczyzna w chwili zawierania umów w ogóle nie zamierzał się z nich wywiązać w ustalonym terminie.

Do tej pory zgłosiło się 12 pokrzywdzonych z terenu powiatu hrubieszowskiego, którzy zostali oszukani przez nieuczciwego przedsiębiorcę. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się, że osób oszukanych przez 41-latka jest więcej.

Mężczyzna usłyszał do tej pory 12 zarzutów oszustwa. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego mienie w kwocie blisko 200 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

E.K.

 

Powrót na górę strony