Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratowali ludzi z płonącego budynku

Data publikacji 02.11.2018

Policjanci z komendy powiatowej w Lubinie wspólnie z kolegami ze straży pożarnej uczestniczyli w ewakuacji ludzi z płonącego budynku. Pomimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury funkcjonariusze narażając własne życie pomagali opuścić mieszkańcom zagrożony obszar. Niektóre osoby z uwagi na podeszły wiek, bądź stan zdrowia trzeba było przestransportować. Dzięki błyskawicznej reakcji służb, mieszkańcy bloku szybko wydostali się na zewnątrz. Łącznie ewakuowano około 30 osób.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Drzymały w Lubinie. Policjant natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol wydziału prewencji.

Funkcjonariusze na miejsce dotarli równocześnie z kolegami ze straży pożarnej. Zobaczyli kłęby dymu wydobywające się z okien mieszkania na 2 piętrze. Wiedzieli, że w środku są ludzie. Natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Pomimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury policjanci - narażając własne życie wynosili mieszkańców na zewnątrz. Dodatkowo do pomocy w trakcie ewakuacji budynku dyżurny skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego i dzielnicowych.

Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli wydostać się najbardziej potrzebującym pomocy. Byli to ludzie, którzy nie mogli o własnych siłach wyjść budynku ze względu na podeszły wiek bądź zły stan zdrowia. Pozostali mieszkańcy wyszli o własnych siłach.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone . Biegły z zakresu pożarnictwa określi co wywołało pożar. Łącznie z budynku ewakuowano około 30 osób. Z pomocy medycznej skorzystało pięciu mieszkańców, w tym jedna została zabrana do szpitala miejskiego w Lubinie.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony