Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani dachowali samochodem

Data publikacji 02.11.2018

Kolizja samochodu osobowego audi, który dachował na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wojnowo. gm. Zbójno zakończyła się dla dwóch podróżujących nim mężczyzn w policyjnej celi. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca auta był nietrzeźwy. Pasażer, który również był nietrzeźwy posiadał przy sobie narkotyki.

W środę (30.10.2018) około godz. 10.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu poinformowany został o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Wojnowo gm. Zbójno na drodze wojewódzkiej nr 556.

Policjanci ruchu drogowego, którzy udali się we wskazane miejsce zauważyli w przydrożnym rowie wywrócone osobowe audi. Jednak jak ustalili, kierowca i pasażer pojazdu przed ich przebyciem oddalili się. Mundurowi natychmiast przystąpili do przeszukiwania okolicy.

Kilkaset metrów od miejsca kolizji policjanci zastali kierowcę audi i pasażera. Po wylegitymowaniu 18-letniego mieszkańca gminy Zbójno, który kierował pojazdem i 26-letniego pasażera pojazdu mieszkańca powiatu lipnowskiego, szybko okazało się, że młodzi mężczyźni mieli powody, aby nie spotkać się ze stróżami prawa.

18-letni kierowca w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast, również nietrzeźwy pasażer posiadał przy sobie porcję suszu roślinnego, którym po zbadaniu narkotesterem okazała się być marihuana.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia oboje usłyszeli zarzuty. 18-latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi mu 3 lata pozbawienia wolności. Natomiast 26-latek odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • samochód w rowie
  • samochód w rowie
  • samochód w rowie
Powrót na górę strony